Edukacja wirtualnaPoznaj liczby

https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2021/04/Warstwa-27.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Pearsona rodzice są zgodni co do tego że nauczanie wirtualne jest przyszłością.

Zapytani, jaką mają wizję co do idealnej szkoły w przyszłości, 43% z nich odpowiedziało że najlepszą formą edukacji jest nauczanie hybrydowe lub wirtualne. Większość z nich przyznała również, że poziom nauczania oraz wyniki ich dzieci zostały zachowane na bardzo dobrym poziomie (81%) i 60% z nich bierze pod uwagę zmianę nauczania na wirtualne pomimo zakończenia pandemii.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Większość rodziców uważa że, po społecznej izolacji znaczna część dzieci szybko powróci do swoich dawnych relacji z rówieśnikami przy okazji nabywając nowe cenne umiejętności takie jak: samowystarczalność ( 79%), elastyczność ( 78%) oraz inne kompetencje przydatne w przyszłym świecie zawodowym ( 85%).

Jak wynika z raportu Pearsona wielu rodziców (84%) przyznało, że dzięki wirtualnemu nauczaniu ich wspólnie spędzony czas pozytywnie wpłynął na ich relacje rodzinnie oraz zauważoną tendencję przejmowania bardziej aktywnej roli w edukacji dzieci przez ojców (84%). 74% rodziców czuło ogromną satysfakcję pomagając swoim dzieciom podczas nauczania online.

Według badań Pearsona 80% rodziców jest zadowolona z poziomu zarówno edukacji jak i komunikacji z nauczycielami podczas pandemii. Szkoły które przeszły na tryb nauczania wirtualnego stanęły na wysokości zadania i po roku zajęcia odbywają się coraz sprawniej.

Zarówno rodzice jak i dzieci cenią sobie elastyczność i bezpieczeństwo, które wynika z nauczania wirtualnego, są to ważne powody dla których decydują się na pełnowymiarowe nauczanie online. Po rocznej nauce w domu podczas pandemii, wielu rodziców bierze pod uwagę zmianę z tradycyjnej szkoły stacjonarnej na pełnowymiarową szkołę wirtualną (57%).

https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2021/07/infograf3.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Skontaktuj się
ul. Jana Gorczyczewskiego 7/1, 60-554 Poznań
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image