O nasPoznaj nas

https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2019/04/hero_team.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2021/04/Warstwa-27.png

O szkole

PAWS to prywatna, pełnowymiarowa szkoła online — od przedszkola aż do do końca liceum. Naszym celem jest przystępna cenowo edukacja dla uczniów z całego świata, przy zachowaniu najwyższego poziomu nauczania. Nasz program łączy najlepsze elementy klasycznego i internetowego nauczania w dwóch językach (polskim i angielskim) z elementami kultury polskiej i amerykańskiej. Pionierskie podejście do edukacji sprawia, że nasi uczniowie mogą korzystać z zalet amerykańskiego dyplomu, jak również polskiego wykształcenia. Cały świat stanie przed Twoim dzieckiem otworem.

Nasz partner, Pearson to światowy lider z solidnym portfolio zarówno w edukacji online, jak i tej stacjonarnej. Nasi uczniowie pracują w grupach, co umożliwia nie tylko kontakt uczeń-nauczyciel, ale również interakcję i budowanie kontaktów z rówieśnikami z całego świata. Dzieci potrzebujące dodatkowej pomocy w nauce mogą liczyć na pełne wsparcie kadry nauczycielskiej oraz profesjonalnych edukatorów językowych.

Z naszego programu mogą skorzystać także uzdolnieni uczniowie, którzy mogą realizować go we własnym tempie — np. przyspieszonym, w przypadku dzieci radzących sobie z nauką powyżej oczekiwań dla danej grupy wiekowej. W ofercie programowej znajdują się także dodatkowe zajęcia do wyboru np. plastyka, czy muzyka.

Oferujemy aż cztery programy nauczania, w tym pakiet “MINI POLSKI”, który łączy pełnowymiarową edukację w amerykańskim modelu z minimalnymi wymaganiami polskiego systemu oświaty. To idealna propozycja dla uczniów, którzy chcą się uczyć w amerykańskim stylu, jednocześnie zdobywając polskie wykształcenie.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kilka słów o założycielach PAWS...

PAWS zrodziło się z inicjatywy dwóch kobiet, które miały jedno marzenie – zapewnienie swoim dzieciom jak najlepszej edukacji.

O Erice…

Erika pragnęła, aby jej dwie córki otrzymały najwyższej klasy wykształcenie po polsku i angielsku, z dowolnego miejsca na Ziemi. Jeszcze przed decyzją o stworzeniu wyjątkowej szkoły, Erika bezskutecznie poszukiwała w Polsce placówki, która zapewniłaby jej dzieciom w pełni dwujęzyczne i dwukulturowe doświadczenie. Jednak zawsze jeden język lub kultura znacząco dominowały, co skutkowało jednotorowym tokiem dalszej edukacji. Ze względu na wyjazdy i przebywanie poza Polską przez znaczną część roku, Erika uzmysłowiła sobie, że standardowa edukacja nie odpowiada na potrzeby jej i jej córek. Do tej pory to jej rodzina dopasowywała się do schematu roku szkolnego, zamiast dopasować rok szkolny do swoich potrzeb.

Rozmawiała z innymi rodzicami oraz czytała na temat możliwość edukacji domowej, jednak nie była pewna, czy poradziłaby sobie z samodzielnym nauczaniem córek. Nauczanie zdalne wydawało się czymś, co mogłoby zdać egzamin, jednak było to możliwe wyłącznie po angielsku. Polski język i kultura były dla Eriki i jej córek bardzo ważne, ze względu na ich polsko-amerykańskie korzenie.

Kiedy Erika poznała Karolinę, była zachwycona jej wyjątkowym podejściem do edukacji i od razu wiedziała, że wspólne tworzenie szkoły pozwoli im wykreować naprawdę wyjątkową przestrzeń efektywnej i ciekawej nauki

I tak narodziła się Polish-American WWW School…!

O Karolinie…

Karolina jest nauczycielem, wykładowcą, menadżerem oświaty, ale przede wszystkim mamą dwójki wspaniałych dzieci. Jej starszy syn kończy właśnie szkołę podstawową i miał tą przyjemność, nieprzebywania w tradycyjnym systemie szkolnym, a jej ośmioletnia córka jest dopiero na początku swojej edukacyjnej przygody.

Karolina od wielu lat podąża drogą edukacji alternatywnej, zgłębiając jej tajniki. Na początku jej serce skradła edukacja demokratyczna, dająca dużo przestrzeni i wolnych wyborów. Przez prawie 6 lat prowadziła Szkołę Demokratyczną w Poznaniu. Po przeprowadzce na Warmię i Mazury Karolina długo szukała odpowiedniej szkoły dla swoich dzieci w edukacji domowej, niestety nie znalazła takiej. Naturalnym więc dla niej krokiem było założenie swojej i tak właśnie powstała Wesoła Góra.

Forma w ramach edukacji domowej, która urzeka Karolinę to unschooling, w którym dziecko postrzegane jest jako główny organizator swojej nauki, samo dąży do wiedzy dzięki swoim zainteresowaniom, potrzebom i celom. Bierze odpowiedzialność za siebie i swoje wybory. Daje mu to wolność i niezależność, ponieważ samo odkrywa i rozwija własne zainteresowania. Karolina uważa, że jest to szansa na szczęśliwe dzieciństwo i potraktowanie zdobywania wiedzy jako wielkiej przygody na całe życie.

https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2021/04/paww-grafika-e.png

Erika Oley
Współzałożycielka Polish-American WWW School

https://pawwwschool.com/wp-content/uploads/2022/04/Karolina-1.png

Karolina Witzberg
Współzałożycielka Polish-American WWW School

Nasz blog

Nasza szkoła to połączenie zamiłowania do edukacji i odpowiedzi na potrzebę elastyczności i dwujęzyczności nauczania.
Na naszym blogu dzielimy się naszym doświadczeniem w tej dziedzinie, historiami rodzin i uczniów, a także zgłębiamy tematy związane z nauką.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Skontaktuj się
ul. Jana Gorczyczewskiego 7/1, 60-554 Poznań
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image