Uczniowie szkoły podstawowej zbudują solidną podstawę sukcesu przez rozwijanie umiejętności czytania, pisania, liczenia, wzbogacone o naukę kultury i sztuki. Edukacja opiera się na zajęciach językowych, matematyce, naukach społecznych oraz przedmiotach ścisłych. Uczniowie mogą poszerzać swoje zainteresowania dzięki domowym eksperymentom, klubom tematycznym i zajęciom do wyboru — np. muzyce, czy kolejnemu językowi.
Uczniowie ponadpodstawowych (dawne gimnazjum) będą doskonalić swoją znajomość języków, umiejętności matematyczne oraz zdolność krytycznego myślenia, korzystając z pracy online i offline. Zgłębią także historię, nauki ścisłe (biologię, chemię, fizykę), a także wiedzę o amerykańskiej kulturze oraz sztuce. Pasjonujące przedmioty do wyboru oraz koła zainteresowań umożliwią zdobycie nowych umiejętności, a także odkrywanie potencjału nowych technologii. Uzdolnieni uczniowie mogą nawet zacząć zdobywać punkty stypendialne.
Uczniowie licealni mogą odkrywać swoje zainteresowania dzięki dodatkowym zajęciom, jak np. fotografia, tworzenie gier komputerowych, czy badanie oceanów. Nie pomijają przy tym jednak zajęć podstawowych, takich jak m.in. matematyka, fizyka, czy język angielski. Uczniowie wybierający się do szkół wyższych (np. college), mogą zawalczyć o wyróżnienia i szkolenia Advanced Placement® (AP®)*, zdobywając przy tym punkty stypendialne jeszcze przed ukończeniem liceum.
*W związku z brakiem ośrodków przeprowadzających egzaminy z kursów AP w Polsce, pomagamy w rejestracji na egzaminy w szkołach partnerskich znajdujących się na terenie Niemiec i Włoch.
W okresie przed i wczesno-szkolnym w procesie edukacji bardzo ważny jest udział rodzica, który aktywnie pomaga dziecku w nauce — zarówno w trakcie zajęć, jak i podczas zadań domowych offline. Najmłodsi uczniowe spędzają na zajęciach około 20 godzin tygodniowo.
W klasach 6 – 8 uczniowie są już znacznie bardziej samodzielni i ich rozkład zajęć jest już bardziej intensywny. Zajęcia zajmują im 25 – 30 godzin w tygodniu. Klasy 9 – 12 to już młodzież blisko dorosłości, więc mają już więcej samodzielności, a także lepiej kontrolują swój kierunek rozwoju. Mogą określać własne cele, pracować niezależnie, bez wsparcia rodziców i samodzielnie kreować swoją drogę w przyszłość. Uczniowe w tym wieku poświęcają na zajęcia średnio 30 godzin tygodniowo.