BlogCzy edukacja wirtualna zapewnia wystarczające możliwości dla zajęć pozalekcyjnych i aktywnego stylu życia?

Jedną z największych obaw, jakie mają rodzice, gdy zmieniają edukację tradycyjną na wirtualną jest to, czy ich dzieci będą miały wystarczająco dużo aktywności fizycznej. Dane na ten temat są zaskakujące, jak się okazuje dzieci uczące się w domu i uczniowie wirtualni spędzają MNIEJ czasu przy biurku niż ich rówieśnicy w tradycyjnych szkołach.

Mniej godzin spędzonych przy biurku

Tradycyjne szkoły jeśli chodzi o ich strukturę są w dużej mierze reliktem epoki przemysłowej. Uczą one dzieci wykonywania powtarzalnych prac, które w dzisiejszych czasach są coraz częściej wypierane przez bardziej modernistyczne zawody i metody pracy. Dzieci, które uczęszczają do tradycyjnych szkół stacjonarnych nieraz przebywają w niej od 7-9 godzin dziennie. W przypadku edukacji wirtualnej może się okazać, że wcale nie potrzebne jest spędzanie tak wielu godzin na nauce. Dzieci mogą uczyć się w swoim własnym tempie, przyspieszając lub zwalniając w razie potrzeby. Uczniowie wirtualni spędzają zazwyczaj między 2-4 godziny dziennie na lekcjach. Pozostaje więc wiele czasu w ciągu dnia, podczas którego dzieci mogą się po prostu bawić lub brać udział w innych zorganizowanych zajęciach.

 

Koszmar odwożenie i przywożenia

Zajęcia pozaszkolne bardzo często wiążą się z odbieraniem i zawożeniem na nie dzieci. Rodzice muszą pracować na dwie zmiany jako kierowcy po długim dniu w pracy lub zajmowaniu się domem. Edukacja wirtualna wymaga przynajmniej od jednego rodzica aby przebywał w domu z dzieckiem, lecz za to eliminuje przynajmniej część chaosu związanego z transportem i przemieszczaniem się, który jest zazwyczaj częścią tradycyjnej edukacji. Powoduje to mniej stresu podczas przygotowań do zajęć pozalekcyjnych i zwyczajnie więcej czasu w ciągu dnia.

 

Wirtualna edukacja to aktywna edukacja

W Polsko-Amerykańskiej Szkole WWW gorąco zachęcamy naszych uczniów do udziału w zajęciach pozalekcyjnych, takich jak lekcje muzyki, sport i inne twórcze przedsięwzięcia. Naszym dzieciom zapewniamy również wiele okazji w ciągu dnia szkolnego do rozprostowania nóg, motywując ich do brania udziału w naszych lekcjach jogi lub zajęciach wychowania fizycznego. Uczniowie nie powinny siedzieć przy biurku przez cały dzień. W naszej szkole zdajemy sobie sprawę z tego,  że nie są to  zachęcające i sprzyjające warunki do nauki.

 

Na pomysłowość dzieci można zawsze liczyć!

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych szkół stacjonarnych, rodzice powinni wspierać swoje dzieci  w znalezieniu zajęć, które są dla nich inspirujące i sprawiają im przyjemność. Wirtualne zajęcia we wszystkich dziedzinach stają się coraz bardziej popularne, lecz czasami wystarczy jedynie wsiąść na rower i pojeździć po okolicy. Dzieci po odpowiedniej zachęcie zawsze znajdą sobie sposób na zabawę i dzięki temu wyrobią sobie aktywne nawyki bez względu na to, do jakiej szkoły uczęszczają. Jedno jest pewne – wirtualna edukacja sprawia, że dzieci mają o wiele więcej czasu do wykorzystania na inne zorganizowane zajęcia pozalekcyjne, a także na bycie po prostu dzieckiem. A czyż nie o to właśnie chodzi w dzieciństwie?

Skontaktuj się
ul. Jana Gorczyczewskiego 7/1, 60-554 Poznań
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image