BlogPearson — prekursor nowoczesnej edukacji

25 May 2021by kasia_yetiz

Przywykliśmy do pewnego sposobu i standardu nauczania, chociaż może się on różnić dla poszczególnych krajów. Główny cel pozostaje jednak ten sam niezależnie od systemu edukacji — przekazanie uczniom jak największej dawki wiedzy i podzielenie się doświadczeniem, które pomoże im w dalszym życiu. Pewna szkoła podeszła do tego nieco inaczej, skupiając się na wydobywaniu potencjału drzemiącego w każdym z nas i stworzyła wyjątkowy system, który pozwala ten potencjał wykorzystać. Poznaj pioniera nowoczesnej edukacji — Pearson.

Przywykliśmy do pewnego sposobu i standardu nauczania, chociaż może się on różnić dla poszczególnych krajów. Główny cel pozostaje jednak ten sam niezależnie od systemu edukacji — przekazanie uczniom jak największej dawki wiedzy i podzielenie się doświadczeniem, które pomoże im w dalszym życiu. Pewna szkoła podeszła do tego nieco inaczej, skupiając się na wydobywaniu potencjału drzemiącego w każdym z nas i stworzyła wyjątkowy system, który pozwala ten potencjał wykorzystać. Poznaj pioniera nowoczesnej edukacji — Pearson.

Wiele lat doświadczenia

Historia firmy sięga daleko wstecz, do XIX wieku, gdy jeszcze nie zajmowała się sektorem edukacji. W 1920 roku zajęła się wydawnictwem i z czasem stała się największym wydawcą na świecie i utrzymuje ten status po dziś dzień. Pearson poświęcił się edukacji w latach 90′ ubiegłego wieku i od tamtej pory firma największy nacisk na rozwój kładzie właśnie w tym obszarze.

O sukcesach na tym polu może świadczyć fakt, że Pearson stał się jedyną  uznawaną prywatną instytucją egzaminacyjną w Wielkiej Brytanii. Odpowiada za regulacje programowe i egzaminy w brytyjskim systemie nauczania oraz wspiera szkoły w prowadzonych działaniach edukacyjnych. Jest największą organizacją przyznającą nagrody akademickie, działającą także na skalę międzynarodową.

Always Learning — bo warto się uczyć

Idea, którą kieruje się Pearson jest bardzo prosta w swym założeniu — stale się ucz. Przekłada się to na tworzenie oferty edukacyjnej i sprzyjających warunków do ciągłego rozwoju dla tych, którzy stawiają naukę i samorozwój na wysokim miejscu w soim życiu. Edukacja i nauka kształtują światopogląd, co przekłada się na sposób w jaki budujemy relacje z ludźmi, a także własną ścieżkę — zawodową i prywatną. Dobre wykształcenie to także wyższy komfort życia, bo łatwiej o ciekawą i satysfakcjonującą pracę, czy szersze perspektywy rozwoju zawodowego lub przebranżowienie się.

Jednym z największych wyzwań okazał się nierówny dostęp do edukacji oraz zróżnicowanie jej poziomu w różnych krajach i grupach społecznych. Odpowiedzią na nie stało się połączenie wieloletniego doświadczenia z nowoczesnymi technologiami, aby lepiej wspierać procesy kształcenia i przyczynić się do poprawy jakości edukacji w ponad 70 krajach i na całym świecie. 

Zmiany zaczynają się od Ciebie

Każdy może wykorzystać zdobytą wiedzę i wykształcenie do własnych celów — dla jednych będzie to zdobycie dobrej pracy i zapewnienie wysokiej jakości życia swojej rodzinie, dla drugich zaspokojenie głodu wiedzy, a dla jeszcze innych środek do życiowego sukcesu. Dla firmy Pearson nauka to pasja i cel sam w sobie — zaspokojenie ciekawości świata, odkrywanie czegoś nowego i niesłabnąca potrzeba podnoszenia poprzeczki w procesie kształtowania (i kształcenia) świadomego społeczeństwa.

Dlaczego poświęcamy tak dużo uwagi jednemu podmiotowi? Przecież na świecie na pewno są setki, jeśli nie tysiące innych firm, które mają podobne cele, profil i niejeden sukces na koncie. Pearson jest jednak wyjątkowym przykładem tegom, że ambicja, determinacja i ponad wiekowa konsekwencja mogą realnie wpływać na pozytywne przemiany na świecie.

PAWS również wychodzi z podobnego założenia, dlatego połączyliśmy siły i Pearson stał się naszym partnerem strategicznym. Dzięki temu możemy czerpać garściami z ich doświadczenia, a także polegać na ich wsparciu w wielu obszarach naszej współpracy.
To co nas wyróżnia, to m.in. dwujęzyczność edukacji, którą prowadzimy w naszej szkole oraz łączenie najlepszych elementów i cech amerykańskiego i polskiego systemu edukacji. Wszystko to w elastycznej, spersonalizowanej formie — innowacja, która zdobyła uznanie ekspertów z Pearsona.

Niejednokrotnie słyszeliśmy, że możemy zmienić świat na lepsze. Jednak żeby tego dokonać musi dojść do społecznej przemiany w sposobie postrzegania i korzystania z edukacji. A zalążkiem tych zmian zawsze jest pojedyncza osoba — taka jak Ty.  Jakich zmian dokonasz?

Skontaktuj się
ul. Jana Gorczyczewskiego 7/1, 60-554 Poznań
Newsletter

    bt_bb_section_top_section_coverage_image